Ilmoitustaulu | Palaute | Sähköinen asiointi | Yhteystiedot
Liminka
Valikko
Etusivu / Asuminen ja rakentaminen / Jätehuolto / Lakeuden EKO -lautakunta

Logo iso

Poltettu auto ja öljyinen maa

Lakeuden EKO -lautakunta toimii jätehuoltoviranomaisena Limingan, Muhoksen, Tyrnävän ja Utajärven kunnissa. Jätehuoltoviranomaisen toimintaan kuuluu mm. päättää jätehuoltomääräyksistä ja jätetaksasta. Jätehuoltoviranomainen myös käsittelee anomukset poiketa jätehuoltomääräyksistä. Anomukset osoitetaan Lakeuden EKO -lautakunnalle, Iivarinpolku 6, 91900 Liminka tai s.postilla lakeudeneko@liminka.fi. Anomuslomake.

Lisätietoja jätehuoltoviranomaisen toiminnasta ja alueen jätehuollosta antaa ympäristösuunnittelija Pihla Hasan, Limingan kunnasta, lakeudeneko@liminka.fi, 050-3240963.

Limingan, Muhoksen ja Tyrnävän jätehuoltomääräykset.
Utajärven jätehuoltomääräykset.

14.3.2018 muuttuneet Utajärven jätehuoltomääräykset: Muuttuneet jätehuoltomääräykset

Lakeuden EKO -lautakunnan jäsenet vuodelle 2018 - 2021

JÄSENET KUNTA SÄHKÖPOSTI PUHELIN
Tuomas Ahola (pj) Liminka tuomas.ahola@liminka.fi 040-0436 630
Eila Paavola Liminka   040-5725 053
Eija Jurvanen Muhos eija.jurvanen@lh.muhos.fi 044-4970 099
Jari Sirkko Muhos jari.sirkko@lh.muhos.fi 050-5963 939
Tauno Uitto (vpj) Tyrnävä tauno.uitto@gmail.com 040-0285 239
Päivi Suvanne Tyrnävä paivi.suvanne@gmail.com 040-0653 697
Eero Pirttikoski Utajärvi eero.pirttikoski@utajarvi.fi 040-0583 457
Riikka Juntunen Utajärvi riikka.juntunen@utajarvi.fi  

Tiedote: Lakeuden EKO -lautakunta aloitti toimintansa.

Esityslistat ja pöytäkirjat