Ilmoitustaulu | Palaute | Sähköinen asiointi | Yhteystiedot
Liminka
Valikko
Etusivu / Kulttuuri- ja vapaa-aika / Liikuntapalvelut / Urheiluseurat ja lajitarjonta Limingassa

Urheiluseurat ja lajitarjonta Limingassa

Alle kouluikäisten lasten liikuntaharrastuksia  

hiihto, hiihtokoulu, jalkapallo, jääkiekko, liikuntaleikkikoulut ja temppukoulut, luistelu, luistelukoulu,miekkailu, paini, sähly/salibandy, urheilukoulu, yleisurheilu

Kouluikäisten lasten liikuntaharrastuksia  

hiihto, jumppakoulu, jalkapallo, jääkiekko, liikuntakerhot, lentopallo, miekkailu, musiikkiopiston balettiryhmät, painikoulu, ratsastus, ratsastuskoulu, suunnistus, sähly/salibandy, tanssikoulu, telinevoimistelu, yleisurheilu ja yleisurheilukoulu

Nuorten ja aikuisten liikuntaharrastuksia

autourheilu, crossfit, frisbeegolf, gymstick, hiihto, itämäinen tanssi, jooga, judo, jumppa, jääkiekko, kahvakuula, kehonhuolto, kick boxing, kiertoharjoittelu (Limingan niittomiesten painijaosto, kuntonyrkkeily, Iaidô (Aikidoseura Hokutokai Ry, http://www.hokutokai.fi/lajit/iaido/), latinoeasy, lentopallo, ohjattu kuntosalitreeni, piloxing, ratsastus, rivitanssi, seuratanssit, suunnistus, sähly/salibandy, tanssi, venyttely, yleisurheilu, zumba


Liikuntapalveluita tarjoavat urheiluseurat

Urheiluseurojen yhteystiedot päivitetään vuosittain. Yhteystietojen muutoksista urheiluseurat ja liikunnan muut toimijat voivat ilmoittaa kunnan sähköpostiin kunta@liminka.fi.

Autourheilu

Seura Yhteyshenkilö Yhteystiedot
Lakeuden urheiluautoilijat pj. Arto Tuohimaa arto.tuohimo(at)gmail.com
  sihteeri Anne Heinonen anne.heinonen(at)nokia.com

 

Kamppailulajit

Laji Yhteyshenkilö Yhteystiedot
judo Tuomas Narva narvatuomas(at)gmail.com
kickboxing eli potkunyrkkeily Juha-Matti Seppälä jm.seppala(at) dnainternet.net
iaido (itsenäinen budolaji) Ilpo Konttinen konttinenilpo(at)gmail.com
miekkailu, Miekkailuseura Pisto Mika Heiskari p. 040 5025906 pisto(at)miekkailuseurapisto.fi
paini, Lakeuden Paini Suvianne Lasanen wlasata(at)gmail.com
paini, LNM pj. Kari Isokoski p. 0400-398527, paini.lnm(at)gmail.com

 

Limingan Kiekko
http://www.limingankiekko.net
toimisto@limingankiekko.net

Laji Yhteyshenkilö

Yhteystiedot

LiKi
seuran pj Kari Päivärinta kari.paivarinta(at)gmail.com
jääkiekko pj. Pasi Äijälä pasi.aijala(at)gmail.com
jalkapallo pj. Janne Kuustie kuustie.janne(at)gmail.com

 

Limingan Naisvoimistelijat
http://www.limingannaisvoimistelijat.com/

Laji Yhteyshenkilö Yhteystiedot
jumpat, telinevoimistelu ja kehonhuolto pj. Sari Haapakangas p.040 719 2178, sari.haapakangas(at)gmail.com
temppukoulut, liikuntaleikki- ja jumppakoulut ja perheliikuntaa pj. Sari Haapakangas p.040 719 2178, sari.haapakangas(at)gmail.com

 

Limingan Niittomiehet
http://liminganniittomiehet.sporttisaitti.com
liminganniittomiehet@gmail.com

Laji Yhteyshenkilö Yhteystiedot
sähly/salibandy pj. Jukka Teerikangas p. 040-8313 722, p.työ 040-3193 524
lentopallo pj. Jaakko Savilampi jaakko.savilampi(at)poliisi.fi
paini pj. Kari Isokoski p. 0400-398527, paini.lnm(at)gmail.com
yleisurheilu pj. Vesa Kallio p. 040-194 4736, vesa.kallio(at)oamk.fi
hiihto/hiihtokoulu pj. Anne Haataja p. 040-7164690, niittomiehethiihto(at)gmail.com

 

Tupoksen Tuisku 

Laji Yhteyshenkilö Yhteystiedot
  pj. Tiina Linna-Laitinen linnalaitinen(at)gmail.com
salibandy, naiset sihteeri Heli Enqvist heli.enqvist(at)gmail.com
salibandy, naiset (höntsä) Heli Kleemola helikleemola(at)hotmail.com
salibandy, miehet Hannu Väärä hannuvaara63(at)gmail.com
salibandy, juniorit Sirpa Pekkanen sirpa.pekkanen(at)gmail.com
lentopallo Petri Snellman petri.snellman(at)welado.fi
hiihto Seppo Kellokumpu kellokumpu.seppo(at)gmail.com

 

Ala-Temmeksen Vesa
https://www.alatemmes.fi/ala-temmeksen-vesa

Yhteyshenkilö Yhteystiedot
pj. Kim Kivelä kim.kivela(at)ideax.fi

 

Moottorikelkkailu

  Yhteystiedot
Rantalakeuden moottorikelkkailijat ralamk(at)ralamk.fi

 

 

Ratsastus

  Yhteystiedot  
Ratsastuskoulu Tuomikosken Ratsutalli    
Lakeuden urheiluratsastajat ry    
Honkisuontie talli roininenmiia(at)gmail.com  
Ankkurilahden ratsastajat ry seura(at)alr.fi  

 

Tanssi

Järjestäjä   Yhteystiedot
Tanssikoulu TanssinTahti   http://www.tanssintahti.com/paikkakunnat/liminka
Lakeuden kansalaisopisto   www.liminka.fi | Lakeuden kansalaisopisto

 

Muut toimijat

4H:n liikunnallinen toiminta
http://liminka.4h.fi/

Laji Yhteyshenkilö Yhteystiedot
akrobatia ja monipuolinen toiminta lapsille ja nuorille   liminka(at)4h.fi

 

Yksityiset liikunta-alan toimijat

Laji Palveluntarjoaja Yhteystiedot
Crossfit ja toiminnallinen harjoittelu ja PT-palvelut Prässi Oy http://prassi.fi/
Fysioterapia ja PT-palvelut Fysio-Liminka https://www.fysioliminka.fi
Fysioterapia ja pienryhmät Limingan fysikaalinen hoitolaitos http://www.liminganfysikaalinen.com/
Hyvinvointivalmennus ja liikunnanohjaus Omin Voimin   http://www.ominvoimin.fi
Kuntosaliharjoittelu, ryhmäliikunta ja PT-palvelut Kuntokeskus MoWay  http://www.moway.fi