Ilmoitustaulu | Palaute | Sähköinen asiointi | Yhteystiedot
Liminka
Valikko
Etusivu / Varhaiskasvatus ja koulutus / Perusopetus / Liminganlahden yhtenäiskoulu / Yhteystiedot

Yhteystiedot

Liminganlahden yhtenäiskoulu Linnukkatie 5 91900 Liminka
sähköposti: etunimi.sukunimi@liminka.fi  
     
 Rehtori Junttola Antti 050 3291 568
 Apulaisrehtori Röpelinen Eeva-Liisa 050 3182 070
 Apulaisrehtori 9.1.-31.6. Askeli Leena 044 4973 697
 Koulusihteeri Pietiläinen Pirkko 050 3182 088
 Koulukuraattori Nurmi Anne 044 4973 638
 Opinto-ohjaaja Kivelä Päivi 050 3469 287
 Opinto-ohjaaja Tahkola Antti 050 3182 038
 Terveydenhoitaja 1-6 lk Inget Katriina 050 3655 360
 Terveydenhoitaja 7-9 lk Heikkinen Irina 050 3181 947
 Koulupsykologi Hamari Heli 050 4122 120
     
Luokanopettajat    
1A Esko Anni vs
1B Moilanen Hannele  
1C Korhonen Katja  
1D Paassilta Johanna  
1E Tahkola Antti  
1F Kettunen Kirsi  
2A Saarni Anu  
2B Sohlo Anna-Maija  
2C Vikamaa Virve  
2D Rantakokko Marja  
3A Rantala Anne  
3B Seppälä Suvi  
3C Koskela Jukka  
3D Sipola Sari  
3E Keränen Susanna  
4A Ravaska Marja-Liisa  
4B Lotvonen Elina  
4C Haapanen Aki  
4D Törmikoski Sari  
4E Uhlbäck Pekka  
5A Kyllönen Minna  
5B Pekkala Sanna  
5C Ilmola Marko  
5D Haverinen Paula  
6A Väisänen Lasse   
6B Lumme Eero  
6C Sipola Mikko  
6D Kokko Tiia  
     
Luokanvalvojat    
7A Päärni Minna  
7B Vahlroos Sanna  
7C Rantapelkonen Heli  
7D Sipola Hanna  
7E Sarkkinen Tarja  
7F Riekki Matti  
8A Pietilä Merja  varalv:Anneli Aliranta
8B Kivelä Päivi  
8C Österman Nina  
8D Dahlström Sirpa  varalv:Neena Kuukasjärvi
8E Ylikörkkö Tarja  
9A Barsk Sanna  
9B Koskenniemi Kaisa  
9C Tappola Jukka  
9D Koivula Kirsi  
     
Aineenopettajat    
Aliranta Anneli kotitalous  
Barsk Sanna ma, ke, fy, tt  

Dahlström Sirpa

 

kuvataide

 

vs. Laura Kalaoja ma, ti ja pe 2-6/2017

Hildén Anna  ma, ke, fy  vs. Päärni Minna
Karjalainen Mikko  ma, ke, fy  
Kivelä Päivi oppilaanohjaus  
Koivula Kirsi terveystieto, bi  
Kokkonen Anu äidinkieli ja kirjallisuus  vs. Nieminen Tuula
Koskela Jukka liikunta  
Koskenniemi Kaisa historia, yhteiskuntaoppi  
Kuivala Jukka liikunta  
Kuukasjärvi Neena äidinkieli ja kirjallisuus, ue, et, ort.ue  
Lumme Eero erä ja luonto  
Pirttimäki Marianne englanti, kyläkoulujen ruotsi   
Pietilä Merja uskonto, hi, luova ilmaisu  
Rantapelkonen Heli biologia, maantieto  
Riekki Matti tekninen käsityö  
Sarkkinen Tarja äidinkieli ja kirjallisuus  
Siermala Kirsi tekstiilityö, kuvataide  
Sipola Mikko erä ja luonto  
Sipola Hanna kotitalous  
Sipola Hanna-Mari englanti, alaluokat  
Tahkola Antti oppilaanohjaus  
Tappola Jukka musiikki  
Tiikkainen Sinikka matematiikka  
Turpeinen Riikka liikunta  
Vahlroos Sanna ma, ke, fy  
Vieri Marja-Liisa saksa, ruotsi  
Ylikörkkö Tarja englanti, ruotsi  
Österman Nina ruotsi, englanti  
     
Erityisopettajat    
Kallio Mirja-Lea PL, pienet  vs. Haipus Laura
Isosaari Annika PR 1.–2. lk.  vs. Jormalainen Juha
Leinonen Harri PR 3.–4. lk.  
Muhonen Sinikka PR 5.–6. lk.  
Alatalo Marjukka PR 7.–9. lk.  
Askeli Leena PR 7.–9. lk.  ma-ti 9.1.-30.6.
Konttinen Oiva    ti-pe 9.1.-30.6.
Hautala Antti ELA alakoulu, Rantakylä  
Savilaakso Satu ELA alakoulu, Lakeus  
Pesu Pirkko ELA yläkoulu, Ketunmaa  
     
Koulunkäynninohjaajat    
Heikkinen Johanna PR 1.–2. lk. ohjaaja  
Kajava Heidi kasvatusohjaaja  
Karppinen Inka 7B ohjaaja  
Keränen Leila  PR 5.–6. lk.ohjaaja  
Konttinen Ilpo  PL, pienet ohjaaja   
Lahtimaa Tinna  PR 3.–4. lk. ohjaaja  
Martinviita Riitta vastuuohjaaja  
Marttila Marjo  PR 7.–9. lk. ohjaaja  
Mehtälä Minna PR 7.–9. lk.ohjaaja  
Ojala Rauni ohjaaja, 1.–3. lk., APIP  
Peräsaari Satu ohjaaja 4. luokat  
Taskila Päivi ohjaaja, 1.–3. lk., APIP  
Uimarihuhta Anne ohjaaja, 1.-3. lk., APIP