Ilmoitustaulu | Palaute | Sähköinen asiointi | Yhteystiedot
Liminka
Valikko
Etusivu / Varhaiskasvatus ja koulutus / Perusopetus / Ojanperän koulu

     Ojanperän koulu

Ketunmaantie 80, 91900 Liminka   

Rehtori Raija Johnson
Vararehtori Suvi Seppälä
Koulusihteeri Tytti Koivikko

Ojanperän koulu sijaitsee valtatie 8:n lähellä ja koulussa toimivat vuosiluokat 1.-4. 

Koulussamme on noin 300 perusopetuksen ja 50 esiopetuksen oppilasta.

 

Lukuvuosi 12.8.2020-5.6.2021

Koulujen työ- ja loma-ajat
lukuvuonna 2020-2021

Syyslukukausi 12.8.2020-21.12.2020
Kevätlukukausi 7.1.2021-5.6.2021

Syysloma 19.10.-24.10.2020
Joululoma 22.12.2020-6.1.2021
Talviloma 8.3.-14.3.2021
Pääsiäinen 2.4.-5.4.2021

 

Koulussamme on käytössä Wilma.

Ojanperän koulun poissaoloanomus löytyy tästä linkistä.