Ilmoitustaulu | Palaute | Sähköinen asiointi | Yhteystiedot
Liminka
Valikko
Etusivu / Varhaiskasvatus ja koulutus / Perusopetus / Ojanperän koulu

Ojanperän koulu

Ketunmaantie 80, 91900 Liminka   

Rehtori Raija Johnson
Koulusihteeri  

Ojanperän koulu sijaitsee valtatie 8:n lähellä ja koulussa toimivat vuosiluokat 1.-4. 

Koulussamme on noin 300 oppilasta.

Ojanperän koulun syyslukukausi 2019
alkaa torstaina 8.8 klo 9.00, torstaina ja perjantaina koulupäivän pituus on kaikilla sama 9.00 - 13.00.

Koulujen työ- ja loma-ajat
lukuvuonna 2019–2020

Syyslukukausi 8.8.2019-20.12.2019
Kevätlukukausi 7.1.2020-30.5.2020

Syysloma 21.10.-27.10.2019
Joululoma 21.12.2019-6.1.2020
Talviloma 2.3.-8.3.2020
Pääsiäinen 10.4.-13.4.2020

 

Koulussamme on käytössä Wilma.

Ojanperän koulun poissaoloanomus löytyy tästä linkistä.